Darmowe szkolenia dla instytucji non profit

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz zgłosić wniosek o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Choć instytucje społeczne i charytatywne organizują często wartościowe projekty i zatrudniają do nich pełnych energii wolontariuszy, to doskwiera im brak profesjonalnego przygotowania z zakresu kierowania organizacją i zadaniami. A na kursy czy studia podyplomowe najczęściej nie posiadają odpowiedniego budżetu.

Coachowie z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom pomóc.  Aktywistów działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na nieodpłatne warsztaty z kilku dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą przesłać wniosek o szkolenie pisząc na adres [email protected] 

Przesyłać wnioski mogą zorganizowane instytucje, jak i indywidualni aktywiści społeczni.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednakże korzystający ze szkolenia winni zorganizować miejsce w którym odbędą się zajęcia – np. lokalna szkoła czy miejska biblioteka. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

kierowanie projektami w jednostkach niedochodowych

zarządzanie grupą aktywistów – kompetencje lidera

współpraca i efektywność grupy

myślenie strategiczne

fundrising i zbieranie datków – krok po kroku

reklama i nagłaśnianie akcji społecznych

asertywna komunikacja

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

planowanie zadań 

zarządzanie zmianami organizacyjnymi

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski przesyłać można bezterminowo. Jednak szkoleniowcy nie gwarantują wsparcia rozwojowego każdej zainteresowanej organizacji. Decyduje ilość dostępnych w danym miesiącu miejsc a także uzasadnienie potrzeby szkoleniowej opisane w aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – mówi Iwona Piga, członek zarządu Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam organizowane przez wolontariuszy akcje staną się coraz bardziej profesjonalne, nawet w poczatkujących stowarzyszeniach. Tam wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są zwykle potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. W wielu miejscowościach obserwujemy spore niewykorzystane środki unijne, bo organizacje nie dysponują fachowcami zdolnymi do zarządzania tą gotówką. Chcemy choć spróbować trochę to zmienić.  Tagi: